"Przebudzenie Labiryntu" R. Wekwerth


„Ledwie pamiętamy nasze wcześniejsze życie. W każdym razie nie pamiętamy pięknych rzeczy, które się na pewno zdarzyły. Dlaczego zabraliśmy ze sobą do tego strasznego świata akurat naszą winę? Może to wszystko to jakiś rodzaj pokuty.”
Rainer Wekwerth 


Dzisiejsza recenzja skierowana jest przede wszystkim do fanów thrillerów z bardzo dynamicznie rozgrywającą się akcją. „Przebudzenie labiryntu” to pierwszy tom trylogii napisanej przez Rainera Wekwerth'a. Na początku książki autor zapoznaje czytelników z siódemką bohaterów – 4 chłopaków oraz 3 dziewczyny. Każdy z nich jest zdezorientowany, nie wie gdzie jest i dlaczego się tu znalazł i nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Koło siebie mają jedynie plecak z jedzeniem oraz ubraniami. Jeden z nich w swoim plecaku znajduje wiadomość, której przesłanie jest proste: musicie walczyć, aby przetrwać. Jak siódemka nieznanych sobie osób ma współpracować i przejść 6 światów, skoro tylko jedno z nich będzie mogło wyjść z labiryntu? Czy są sami w tym obcym świecie? Czy mogą liczyć na przychylność mieszkańców poszczególnych światów? Te i wiele innych pytań będziecie sobie zadawać w trakcie czytania powieści. Nie wszystkie odpowiedzi są oczywiste, wiele elementów w tej książce Was zaskoczy. Szczególnie pewna kwestia, które mnie bardzo nurtuje po przeczytaniu pierwszego tomu, mianowicie: kto i dlaczego im to zrobił?



Kiedy zobaczyłam tą książkę to moim pierwszym oczywistym skojarzeniem z nią był Więzień Labiryntu Jamesa Dashnera. Fabuła jest zdecydowanie różna, na pewno łączy je fakt, że zupełnie sobie obcy ludzi, którzy nie pamiętają swojej przeszłości trafiają do nieznanego im miejsca, które zdecydowanie nie można nazwać domem. Jednak są jeszcze dwie podstawowe cechy, łączące te dwie trylogie, które spowodowały, że bardzo się w nie wciągnęłam – dynamiczna akcja książki i to co po prostu kocham w tego typu książkach, czyli ten pogłębiający się z każdą stroną „strach o bohatera”. Nie wiem czy też tak macie, ale ja po prostu nie wyobrażam sobie dobrej serii właśnie bez tych dwóch cech.



Czy mogę polecić tą książkę? Oczywiście, że tak. Każdy kto pokochał Więźnia Labiryntu, zakocha się również w tej trylogii. Autor książki naprawdę świetnie i dość tajemniczo zbudował jej akcję, bohaterów i tło dla każdego ze światów. Uprzedzam, że każdą tajemnicę autor odkrywa nam krok po kroku, więc nie możecie liczyć na szybkie rozwiązanie, a już na pewno nie będzie ono łatwe!

Pamiętajcie: „Zło doskonale potrafi się ukrywać za przyjaznym uśmiechem.”( Rainer Wekwerth)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

13 komentarzy :

 1. Nie czytałam ale koniecznie muszę nadrobić :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/08/50-recenzja-elita-kiera-cass.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka tej książki jest wspaniała. Akurat fabuła też mi się podoba. Moze w końcu uda mi się przeczytać.
  pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak piszesz, pierwsze skojarzenie - Więzień labiryntu. Ostatnio niestety (bądź stety) stronię od tego typu literatury, coś mi się wydaję, że cierpię na przesyt historii młodzieżowych. Mimo wszystko recenzja ciekawa, świetnie napisana, choć poczytałabym nieco dłuższe opinie w twoim wykonaniu :)


  Pozdrawiam, dziewczyna z książkami

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dynamicznie rozwijająca się akcja to coś co lubię :)
  Pomysł na fabułę rewelacyjny :)
  A okładka książki podoba mi się :0

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie podoba mi się okładka ^^
  Pozdrawiam,
  Justforthedream11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ciągnie mnie do Więźnia, ale za to to ja się chyba wezmę! :D
  Bosz, jakie śliczne zdjęcia :< Też takie chcę :<

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba czas nabyć tę książkę. Zapowiada się super!
  Zapraszam do mnie ;) monikaaszczesna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi intrygująco. Coś w moim guście!

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że chyba poznam niebawem tę trylogię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka mnie jakoś w ogóle nie ciekawi, ale za to twoje zdjęcia są piękne <3


  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 11. świetna recenzja, bardzo mnie zachęciła do zakupu :D

  OdpowiedzUsuń

Zofia w Krainie Książek © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka